سخن روز

 
عکس روز


بر فراز تاریخ|علی حسن زاده

 
تبلیغات

ایستگاه بین المللی در این لحظه

   


 

 

 

ورود به فروشگاه هفت آسمان

 

آرشيو اخبار

چهار فیلم برتر Time Lapse توسط بابک امین تفرشی

بابک امین تفرشی یک ستاره‌شناس آماتور ایرانی است. هم‌چنین او عضو هیأت امنای ستاره‌شناسان بدون مرز و مدیر پروژه عکاسی جهان در شب یا TWAN است.

امین تفرشی در سال ۲۰۰۹ موفق به کسب جایزه عکاسی علمی بنیاد لنارت نیلسون شد.او تمامی نقاط جهان را برای ثبت تصاویر تایم لپس گذارنده تا 5 فیلم برتر خود را آماده کند.او گفته که در این مناطق تا به حال هیچ تصویری از آسمان گرفته نشده است.

کیلیمانجارو در شب


در اینجا، تصویری از شهر آمبوسلی “Amboseli” که در کیلیمانجاور است را مشاهده میکنید.در این تصویر ابر ماژلانی و سرعت عبور ماهواره همراه با حیات وحش آفریقا قابل مشاهده میباشند


ستاره های هیمالیا


در این تصویر شما شاهد ستاره های سقف آسمان هستید. اورست و دیگر قله های هیمالیا در میراث پارک ملی پخارا جهانی نپال در این کلیپ Time Lapseظاهر می شود.


سانتورونی توسط شب


سانتورینی، یونان دوست داشتنی به روز است. و در شب، جزیره ای است پر از چراغ های زیبا.اما در اینجا شما می توانید نمایش ها نادر از آسمان پرستاره بالا جزیره در طول خاموشی اصلی را ببینید.


تلسکوپ “MAGIC”


تلسکوپ “MAGIC” که در نزدیکی بالای قله راک واقع در ماچاچس ،در جزایر قناری لاپالما قرار دارد،قسمتی از رصد خانه بسیار حساس اشعه گاما است با دیش های غول پیکر 17 متری.این جفت تلسکوپ آیینه ای اشعه گاما را بطور غیر مستقیم و بکمک فلش های کوتاه نور اپتیکی که نور چرنکوف نامیده میشود،کشف میکند.در تصویر زیر این تلسکوپ هارا با آسمان زیبا در بالا و ابر هایی در پایین مشاهده میکنیم.

[http://1kavoshgar.ir/?p=1170]

 

۷۷۱۱۸۶۸   پیاده سازی : کافه نورون